20.2 C
Kyiv
Субота, 14 Червня, 2025

29 лютого 2024 року директор Центру досліджень національної стійкості Олег Бєлоколос взяв участь заході «Україна-АСЕАН: бачення співробітництва»

29 лютого у Києві за ініціативи Міністерства закордонних справ України відбувся захід «Україна-АСЕАН: бачення співробітництва».

Захід у гібридному форматі відбувся за участі представників дипломатичного корпусу, акредитованого в Україні, секретаріату АСЕАН, наукових та експертних кіл України та регіону Південно-Східної Азії.

У своїй вступній промові заступниця міністра закордонних справ України Ірина Боровець наголосила на важливості ратифікованого Верховною Радою України Закону України про приєднання до Договору про дружбу та співробітництво в Південно-Східній Азії. Цей акт закладає основи для майбутнього співробітництва з Асоціацією держав Південно-Східної Азії (АСЕАН).

“Відповідно до Стратегії зовнішньополітичної діяльності України та Азійської стратегії Міністерства закордонних справ України подальшим кроком у відносинах України з АСЕАН має стати набуття Україною статусу Секторального діалогового партнера АСЕАН” – підкреслила заступниця міністра.

Також у ході заходу було оголошено про призначення спеціального представника Міністерства закордонних справ України з питань АСЕАН, яким став український дипломат Ігор Поліха. Першочерговим завданням спецпредставника МЗС є встановлення секторального діалогового співробітництва між Україною та АСЕАН та його якнайшвидша формалізація. 

За підсумками заходу представлено документ “Ukraine-ASEAN: vision of cooperation”, який окреслює поточний стан та перспективи розвитку відносин України та АСЕАН, а також демонструє перспективні напрямки співпраці у сферах продовольства та сільського господарства, цифровізації, торгівлі, енергетики, попередження надзвичайних ситуацій, розмінування, соціально-культурного співробітництва. 

Ознайомитися з документом можна за посиланням: https://mfa.gov.ua/pro-ministerstvo/oficijni-dokumenti/dodatkovi-dokumenti/ukraine-asean-vision-cooperation.

Наша місія — формування і просування українського бачення національної стійкості: взаємозв’язок із демократичними цінностями, правами людини, міжнародним співробітництвом, регіональною і світовою безпекою.

Контакти

Про гарантії безпеки після Другої світової війни

Як зазначалося у попередній публікації, після завершення Другої світової війни питання гарантій безпеки знову з’явилося на міжнародному порядку денному. Утім, воно вже насамперед пов’язувалося...

Про гарантії безпеки в історичному контексті

У ці дні практично жодна з медійних публікацій, офіційних заяв, експертних коментарів і аналітичних досліджень щодо українсько-російської війни та дискусій з питань її можливого...

Міжнародна підтримка та національна стійкість: “FOR FREEDOM” як ключ до єдності

На запрошення RT Weatherman Foundation Ukraine директор Центру досліджень національної стійкості Олег Бєлоколос взяв участь у відкритті експозиції, присвяченій громадянам іноземних держав, які пліч-о-пліч...